Освітній стартап «Зроби місто кращим»

Починаючи з 2006 року викладачами кафедри інформатики проводяться інноваційні тренінги для магістрантів університету зі створення соціальних проектів з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. На основі цього досвіду був ініційований освітній стартап «Зроби місто кращим» (автори – Надія Балик, Галина Шмигер, свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №61647).

Цей стартап реалізується на засадах:

• проектного навчання;
  • інновацій як елемента академічної культури в університеті;
  • партнерства: університет – громада – бізнес;
  • нової форми лідерства – співпрацюю, беру на себе відповідальність, пропоную;
  • конкурсу магістерських проектів «Зроби місто кращим».

Учасники стартапу отримують новий погляд на сферу громадських освітніх проектів на Тернопіллі, нові знання для розвитку своїх проектів через використання ІКТ-технологій, навички підготовки успішного проекту та проходять усі етапи планування – від ідеї до цифрових ресурсів проекту.

Результати стартапу:

• понад 2 тис. магістрантів та аспірантів стали учасниками освітнього стартапу;
  • створено понад 1,5 тис. портфоліо соціально-орієнтованих та науково-освітніх проектів у рамках конкурсу «Зроби місто кращим»;
  • створено сайт конкурсу – www.konkurs.tnpu.edu.ua;
  • магістерський проект «Тролейбус щастя» став фіналістом Всеукраїнського конкурсу «Найкращі соціальні проекти України 2015»;
  • партнерами стартапу стали: міська рада Тернополя, громадські організації «Гуртом!» та «Гармонія М», Ротарі-клуб міста Тернополя, Тернопільський комунальний методичний центр науково – освітніх інновацій та моніторингу, обласний департамент освіти і науки ТОДА, керівники освітніх навчальних закладів.